Dağ Bisikleti Yarışları

Trans Taurus Hikayesi

Bu sene dağ bisikleti adına bir ilk daha gerçekleşti Türkiye’de. Epik tarzda ilk etaplı dağ bisikleti yarışının adı “Trans Taurus”. Bu dayanıklılık yarışının mutfağından bir isim Aybars Öge Sürücü’den yarışın nasıl doğduğundan bitişine kadarki süreci bizim için özetlemesini istedik. O da bizi kırmayarak, aşağıdaki yazıyı kaleme aldı.
2016 yılı benim dağ bisikletinde 20. yılım ve bu nedenle 2015 sonunda İstanbul macerama ara verirken 2016’da daha çok organizasyona ya da daha çok bisiklete binmeye yöneleceğimi kendime söylemiştim. Tam o haftalarda yıllardır dilimizde dolaşan Trans Taurus fikri için rota bakmaya başladım. Kendi başıma binip gidecektim. Tam bu konuyu değerlendirirken ilk düşündüğümüz bölge olan Aladağlar, lojistik ve zorluk olarak tek kişilik bir planı çok zor kıldığından, Batı Toroslara göz atarken bulmuştum kendimi, tabii ki bu bölgeye bakarken danışılacak adresim belliydi; Down Olympos’ta beraber çalıştığımız, “Beydağları Yürüyüş Rotaları” ve “Likya Yolu” projelerinde etkin çalışan, son iki senedir de dağ bisikletine aşık arkadaşım Ömer Nizam…

Trans Taurus 2016

Trans Taurus 2016

Neden bunu Batı Toroslar’da yapmıyorduk?

Bu danışmalar esnasında, yıllarca eski patronum Aydın Ayhan Güney ve sevgili büyüğüm Gürol Çaydaş ile Aladağlar’da bir yarış yapmayı hayal ettiğimizi söylerken bende bir ışık yandı; neden bunu Batı Toroslar’da yapmıyorduk? Ömer benden önce davrandı ve aklındakini söyledi. Hiç beklemeksizin çalışmalara başladık. İlk yaptığımız şey büyüğümüz ve Kemer Enduro Kulübü başkanı Semih Özdemir’e konuyu açmak oldu. Tabii ki o da her girişimimizde olduğu gibi bizi destekledi.

Önce nasıl bir aktivite formatına sahip olmalıyız sorusuna cevap bulmak istedik. Daha önce yapılmamış bir şey yapmalıydık; en azından Türkiye’de… Çünkü tuhaf bir şekilde her yaptığımız projede “Ooo! biz bunu düşünmüştük!” lafı geliyordu. Sanki söyleyenle tanışıp, onu beraber yapmaya başlamışız da yolda bırakmışız gibi. Aklın yolu bir, sele üzerinde olduğumuz sürece aynı şeyleri hayal edip düşünmüşüz. Trans Toros hayali 1996’dan beri içimde ama hala gerçekleştiremedim; organizasyona döküp yapmak bu sene kısmet oldu. Tahtalı zirveden iniş 1999’dan beri hayalimdi, 2014’te kısmet oldu; aynı yıl Down Olympos faaliyetini gerçekleştirdik. 3 yıldır da durmaksızın gelişerek devam ediyor.

Trans Taurus 2016

Trans Taurus 2016

Bisiklete emek ve zaman harcamış birçok dostumuz, arkadaşımız bizler kadar şanslı değil; ama şans tek başına faktör değil. Biz biraz şans ama fazlaca sistematik çalışma ve uç noktalarda fedakarlıklarla bu organizasyonları hayata geçirdik. Umarım dağ bisikleti severlerin “Vay be zamanında ben düşünmüştüm!” deyip hayal kurduğu şeyleri hayata geçirebilmeye devam ederiz.

Süreç Başlıyor

1 Nisan 2016 tarihinde resmi Facebook hesabımızı ve web sayfamızı aktif hale getirdik. Öncelikle format ve aktivite detaylarını çok aşina olmayan yerel katılımcılara empoze etmek için ilk bilgileri sayfa ve Facebook hesabından paylaşmaya başladık. Aynı günün akşamı kayıtlarımızı açtık. Kapsamlı bir kayıt sistemi ile operasyon esnasında gerekebilecek bilgileri kayıt altına almak istedik.
Aktivite ile ilgili haberleri, dağ bisikletinde birçok büyük isme ulaştırdık. En başta herkesin oldukça ilgisini çeken aktivite için iyi dileklerde bulunan birçok kişiden, maalesef ülkemizde olan olaylar nedeniyle olumsuz dönüş aldık. Bazı şampiyon sporcular takvim dışına taşan bu yarışı çok merak ettiğini ama gelemeyeceğini yazdı. Aynı hafta eski dostum Dror Pekatch (İsrail) yarışa muhakkak geleceğini söylediğinde bana müthiş motivasyon olmuştu. Dror yanında Epic İsrael yarışının kurucusu Gal Tsachor’u da getiriyordu; takım olarak bineceklerdi. Bu da profesyonel sporcuları çekebilir diye düşünüyorduk.

22

Devamında operasyonu oluşturmak için çalışmalarımızı resmî kurumlara taşıdık. Oralarda gördüğümüz ilgi ve destek bizi daha da ateşledi. Sponsorluk görüşmelerine Mayıs sonu gibi başladık. Diğer aktivitemiz olan Down Olympos için de çok fazla mesai harcadığımız için tam gaz gidemiyorken Haziran ayı ilk haftası geldi çattı. Down Olympos 2016’nın başarısı nedeniyle Kron Bisiklet bize Trans Taurus için sorgusuz sualsiz sponsor oldu. Ödül sponsoru bulmanın sevinciyle Red Bull Türkiye’nin kapısını çaldık. Onlardan da destek alınca biraz daha rahatlayıp başladık hedef sponsor adaylarına dosya göndermeye…

Haziran’ın son haftası Trans Taurus için bir teaser video çekmeye karar verdik. Bu sebeple Serkan Yalnız arkadaşımıza başvurduk. Serkan bisiklete olan sevgisiyle bu tip video projelerinin bence vazgeçilmez adresi olabilir. Onunla tarihleri belirledik, aynı hafta Nissan, araç desteğini onayladı. Çekim için her şey hazırdı. 14 Temmuz’da ekibi Kemer’de topluyorduk.

14 Temmuz günü ekip Kemer’de toplandı. Nissan Türkiye tarafından destek aracımız olan Yeni Nissan Navara’yı heyecanla teslim alıp, bu faaliyet süresince konaklayacağımız Tekirova Martı Myra’ya geçtik.

Darbe, Çekim, Yayla!

15 Temmuz günü sabah yola çıkıp Ovacık’ta yer ve drone çekimleri yaptık. Serkan, Sony α7S II kamera ile teknolojinin nimetlerinden faydalanırken, DJI Ronin Gimbal ve Zeiss Distagon lensler kullandı. DJI ürünü olan DJI Phantom 3 ile verimli güzel dron çekimleri yaptık ve yer çekimlerimiz de oldu. Ancak gece otele geldikten 15 dakika sonra aldığımız darbe girişimi haberleri ile ertesi gün planlarımızı kesmek zorunda kaldık.

16 Temmuz sabah uyandığımızda bütün ülke bir çekimserlik içindeydi. Biz de bölgemizde herhangi bir risk olmadığına kanaat getirene kadar bekledik ve öğleden sonra planımızı yaptık. Ancak şöyle bir durum vardı; çekimlerde bize konu mankeni olacak arkadaşlarımızın hiçbiri evden ayrılmak istemiyordu. Ömer ve benden başka kimse yoktu. Bu nedenle teaser sadece bize özel oldu. Zaman kazanmak için geceyi yaylada Yörüklerle geçirecektik, benim için uzun yıllar sonra güzel bir tekrardı. Bu içten insanlar bizimle sofralarını paylaştılar. Bizi Torosların Yörük Beyi Ali Karakoyunlu evinde misafir etti, sayesinde karnımız tok, sırtımız pek idi.

21

Serkan faaliyetin ruhuna uygun şiirsel görüntüler aldı. Biz de sakinleşen ülke gündemi ile eve döndük. Ama aklımızda binlerce soru vardı; olağanüstü hal ilan edilirse? Ya bununla beraber dağlar kapanırsa ya tüm spor faaliyetleri iptal olursa, ya güvenlik gerekçesiyle uluslararası bir tek bile misafirimiz olmazsa…

Kayıtlara her gün birer ikişer sporcu ekleniyor, tanıdık isimlerden öteye bir ilerleme olmuyordu. Bir gün Dror, Rusya’da bir arkadaşının fotoğrafları gördüğünü ve parkurları çok merak ettiğini yazdı ve Yuri böylece projeye dahil oldu.

15 Temmuz’dan sonra hiçbir şekilde çalışmalarımızı azaltmadık ve yavaşlatmadık. 3 kişi bile binsek bu faaliyet yapılacaktı. Bu kararlılığımız nedeniyle yerel yönetim, tanıdıklar ve işe dahil olan herkes bizlere destek oldular. Ama bu destekler yanında ihtiyacımız olan kaynaklar konusunda sıkıntılar çoktu. Akaryakıt sponsoru olmasını istediğimiz ve %80 olur durumda olan sponsorluk olmadı. Sebep genel alınan sponsorluklar iptal kararlarıydı. Oysa istediğimiz akaryakıt miktarının nakdi tutarı o şirkette sanırım herhangi bir şirket yöneticisinin aylık telefon faturası falan olarak harcıyorlardır. Ama bizim kendi aracıyla desteğe gelen arkadaşlarımız ve katılımcı dostlarımız o şirketten daha zengindiler…

Sonrasında büyük akaryakıt firmalarından birinin pazarlama müdürü ile geçen konuşmamız şöyle oldu; diyor ki “yaptığınız iş çok güzel, dış örneklerinin ne kadar büyüdüğünü de gördük. Ama 2016 bütçesine bir şey sıkıştırmamız mümkün değil, 2017 için görüşelim“. Duyduğu ise şu oldu; 2017 bütçemizde yer alacak “yeni” sponsorlarımız mevcut markaların yanında yer alabilmek için hazırlıklı olarak masaya oturacaklar. Eski sponsorlarımız ise bizimle başladıkları için bir tek e posta ile yola devam edebilecekler… Bizim kafamız bu, kim gelirse gelsin değil. İşi sahiplenecek bir sponsor grubu ile yürümek hedefindeyiz.

Öyle ya da böyle sponsor havuzu oluşmuştu. Hemen otel anlaşması için harekete geçtik. Sezonun kötü geçmesi sebebi ile otellerin Kasım’da hangilerinin açık olacağı belli olmadığından bu süreç çok uzun sürdü. Aktiviteye 8 hafta kala otelimizi duyurduk. Ancak anlaşılmaz ve etik olmayan bir şekilde faaliyete 2 hafta kala bu otel bizi kabul etmeyeceğini söyledi. Hemen harekete geçerek alternatif oteli duyurup, her şeyi buna göre düzenledik. Son kriz virajı da dönülmüştü.

-Peki şimdi ne olacaktı?

GPS dataları ve aktivite kitapçığı yayınlandı. Ancak hala belirgin hale gelmeyen bir detay vardı; Yuri ile günlerdir yazışıyorduk ama kaç kişi geleceklerini bilmiyorduk. 3 gün kala Rus ekibin 14 kişi olduğu belirdi. Bu bizim için sürpriz oldu, bir anda katılımcıların beşte biri Rus olmuştu.

Katılımcılarımız sıkı bisikletçilerdi!

Katılımcı profiline bakarsak, katılımcılarımız sıkı bisikletçilerdi. Bizim yarış gününe kadar farkına varmadığımız Rusya XC ikinciliği bulunan IVAN SELEDKOV; kendisi 2016 Salcano İzmir MTB Kupası birincisi, bizimle birlikteydi. DROR PEKATCH ve GAL TSACHOR, Türkiye hakkında yapılan tüm güvenlik uyarılarına rağmen yarışı ilk duydukları gün gelmeye karar verdiler. Dror ile 2000’lerin başından beri Kapadokya ve Alanya yarışlarında birlikte çok zaman geçirdik. Kendisi spor camiasının önde gelen bisiklet antrenörlerinden. GAL ise Epic İsrael yarışının kurucusu ve sıkı bir dağ bisikletçisi, Cape Epic’te derecesi olan bir yarışçı. EROL ÖZBEY ve BORA TİRKİ, sanırım bu yarışta Türkiye’nin en bilinen yüzleri. Erol Abi ve Bora Kaptan’ın başarıları saymakla bitmez. Bora ile 1996 Seferihisar MTB yarışından beri tanışıyoruz, zaman içinde birlikte yarıştık, çalıştık, birlikte yarışlar için emek verdik. Her ikisi de sportmenliğin ve arkadaşlığın ete kemiğe bürünmüş anlamları. ESRA KÜRKÇÜ ve TURGAY GERMEN takım olarak geldikleri aktivitede, en kuvvetli sporculardan. Esra defalarca Türkiye kadınlar XC, maraton ve yol bisikleti şampiyonu oldu. Turgay ise bisiklet camiasındaki en eski tanıdıklarımdan, çocukluk arkadaşım, tozuna bile yetişemediğimiz hızlı bir sporcu. Kendisinin sayısız başarıları var, bunlar içerisinde 2 yıl bisiklete ara verip 6 ay antrenmanla aldığı Cumhurbaşkanlığı Turu derecesi de yer alıyor. ALİ TAŞKIRAN, profesyonel fotoğrafçı, federasyon yarışlarının kürsü takipçisi, CapeEpic katılımcısı. BURAK İZMİRLİOĞLU, yoğun iş temposu içerisinde her zaman kürsü kovalayan sıkı bir dağ bisikletçisi ve Swiss Epic katılımcısı. ERMAN BALKIN, dağ bisikleti sevdalısı, Down Olympos’un müdavimi ve 2017’de Cape Epic’te yarışıyor olacak. DEMİR BERKAY YAVRUCUK, eski XC yarışçısı ve tekrar aramıza dönüyor. EMRE ARIKAN, Down Olympos Enduro Dağ Bisikleti Aktivitesi 2016 Şampiyonu. FERHAT KÖSE, federasyon dağ bisikleti ve yol yarışlarının vazgeçilmez sportif kişiliği. İSMAİL MUTLU DEMİR, Türkiye Milli Takım sporcusu, Down Olympos 2015-2016 ikincisi.

Parkur işaretlemeleri 28 Ekim’de başladı. Rotaları daha önce bisikletle geçtiğimizden tahmini işaret yoğunluğu ne olacak, hangi yaklaşım açısında işaretleme olacak gibi detayları ezberlemiştik. Motosikletlerle çıktığımız rotada yaklaşık 6.000 metre şerit kullanıldı. Bizlere Kemer Enduro Kulübü üyeleri de hem işaretlemede, hem operasyonda destek verdi.

Sabahları parkura erken çıktığınızı düşünüyorsanız, sabah işe sizden erken başlayan bir ekibin halini düşünün. Semih Özdemir ve Ömer Nizam her gün sabah 5’te ayaktaydılar. Ömer tüm rotayı ve işaretleri kontrol ederken, Semih Özdemir de görevlileri de parkurda yerleştiriyordu. Semih Özdemir anlık sorunları ve ekipten gelen soruları çözerken aynı zamanda startta katılımcıları bekletmemek için Kemer merkeze dönüşte geç kalmamaya gayret ediyordu.

Aktivitenin resmi takvimi 3 Kasım 2016 günü aktivite brifingi ile başlıyordu. Alışılmış aktivite brifingleri ve teknik toplantılardan ziyade, resmi bir ortamdan öte katılımcılarla görüş alışverişi yapacağımız ve projelerimizi paylaşacağımız bir zaman dilimi oldu. Soru – cevap kısmımız için bol bol vaktimiz olduğundan dağ bisikleti üzerine güzel bir paylaşım amaçlıyorduk. Güzel verimli ve interaktif bir zaman geçirip, son detayları toparladık. Toplantı sonunda zaman limitleri ve takım zamanlaması detaylarını katılımcıların görüşleriyle sonuca ulaştırdık. Ve o gece benim için kendi çocuğunun doğumunu bekler gibi geçen en uzun geceydi…

Tüm günler başlama noktamız yarış merkezimizin önü idi. Belki de Türkiye’de ilk kez bir aktivite startı bu denli protokol ilgisine sahne oldu. Protokol sadece birkaç yüz metre değil; yaklaşık 7 kilometre sporcularla onların temposunda pedal çevirdi. Kemer İlçe Merkezinden Kemer Kaymakamı Mustafa Cihat Feslihan, Kemer Garnizon Komutanı Binbaşı Yasin Berçin, Kemer İlçe Emniyet Müdür Tevfik Karayakalı, Kemer TCSG- 33 Bot Komutanı Üsteğmen Hasan Özak katılımı ile “nötral start” olarak başlayan aktivite Kesmeboğaz mevkiinde gerçek start ile heyecanı üst seviyeye taşıdı. İlk gün Kemer, Ovacık, Kemer rotasında geçilirken diğer günlere nispeten daha kolay idi. Organizasyonun en takdir edilen noktalarından birisi de öngörülen start zamanını geciktirmeden sporcuların parkurda kozlarını paylaşmasıydı. Yarış başladık sonra aklımdaki sorular, işaretlemenin yeterliliği ve bitişe kaç kişinin ulaşabileceği idi. Tüm katılımcıları gösterdikleri çabadan dolayı tebrik ediyorum; hiç kimse zaman limiti ve bitiriş zamanını aşmadı. Herkes gayretli bir şekilde bitişe varmayı hedefledi ve bunu da başardı.

İkinci gün 2016 rotasının en zor günü idi ve “epic” tanımını sonuna kadar hak ediyordu. Rotada Kesmeboğaz, Somakseğri, Gedelme, Ovacık bölgelerinin orman yollarından, ılık sayılabilecek bir havada irtifa kazanan bisikletçiler, Altınyaka yoluna çıktıklarında sıcacık güneşi görseler de; hava tahminlerinin iyiye gitmesi herkesi sevindirse de, dağın öteki yüzünde durum bambaşkaydı. Durgun hava ve gece oluşan sıcaklık farkı ile vadi içinde kalan nem vadinin güneş görmeyen kısımlarında herkesi iliklerine kadar dondurdu. Altınyaka yolu üzerinde Akçaağıl mevkiinden Kızlar Sivrisi manzarası ile Belenyayla’yı hedefleyerek tırmanan bisikletçiler, aktivitenin tek patika (singletrack) geçişinde elde tırmanmayı gerektiren bir geçiş sonrası alçak uçuş modunda bitiş çizgisine ilerlediler.

Trans Taurus 2016

Trans Taurus 2016

Üçüncü gün rotası dik yokuşlardan başka ne ile anılabilir; nefes kesen Toroslar manzarası ile… Ve Trans Taurus 2016 bu yokuşlu son etapla birlikte unutulmayacak bir dağ bisikleti deneyimi olarak hafızalara kazındı. Sabah yine Kesmeoğaz mevkiinden başlayan sporcular, Çukuryayla’ya tırmanırken orman içerisinden yükselerek oldukça hızlı bir tempo tutturdular. Çukuryayla’yı geçtikten sonra Beycik yönüne inişe geçen sporcuların son gün olması nedeniyle, bir an önce bitişe varma isteği inişte hepsini ateşledi.
Muhteşem bir ödül töreni ile son bulan aktivitede 2017 planları ile ilgili ipuçları verildi. Herkes evine mutlu bir şekilde dönerken, daha iyiye gidebilmek adına eleştiriler ve geri dönüşler istenildi.

29

Esra Kürkcü – Turgay Germen / Carraro Bisiklet + Başkent Üniversitesi

Ödül törenini sunarken duygusal bir ortam vardı. 20. yıl hedefi gerçekleşmiş ve insanlar evlerine mutlu gideceklerdi. Aktivite brifinginde de söylediğimiz üzere tek amaç bir yarış yaratmak değil; aynı zamanda bir topluluk yaratmak idi. Yani burada birbirine rakip olan insanlar, akşamları otursunlar sohbet etsinler, birbirleriyle zaman geçirsinler, tecrübelerini paylaşsınlar, yıl içerisinde arkadaşlıkları devam etsin; bir ruh ve doku oluşsun. Sanıyorum bunu da başlattık.

TransTaurus 2016’da 55 Türk, 12 Rus, 2 İsrail, 2 İngiliz ve 1 Alman olmak üzere toplamda 72 sporcu ilk gün başlarken, ikinci güne 54, üçüncü güne ise 34 sporcu devam edebildi.

Torosların tüm dokusunu unutulmaz anılarla deneyimleyen katılımcılar, 3 günün sonunda kategorilerine göre aşağıdaki derecelere sahip oldular;

CHALLENGE TAKIM

1- Dror Pekatch – Gal Tsachor Epic Israel / TEAM TREK
2- Erol Özbey – Bora Tirki / MASTERBASTON
3- Turgay Yartaşı – AHMET AKİF YALMAN / GHOSTWINGS

MIX TAKIM

1- Esra Kürkcü – Turgay Germen / Carraro Bisiklet + Başkent Üniversitesi

CHALLENGE BAYAN

1- Marina Rostovtseva / SERPANTIN Cycling Service Shop Cafe
2- Maria Gumennaya / SERPANTIN Cycling Service Shop Cafe
3- Özlem Ceyhan / GASKONYALILAR 🙂

CHALLENGE ERKEK

1- Ivan Seledkov / SERPANTIN Cycling Service Shop Cafe
2- İsmail Mutlu Demir
3- Yuri Levinzon / SERPANTIN Cycling Service Shop Cafe

+40 ERKEK

1- E.Burak İzmirlioğlu
2- Konstantin Sakhontchik / SERPANTIN Cycling Service Shop Cafe
3- SEZGİN MİLLİ / Dalyan Bisiklet Muhtarlığı

Trans Taurus 2017 Planları

Trans Taurus Dağ Bisikleti etap yarışı etkinliği, 2017 yılında 2 farklı versiyona sahip olacak; 2016 aktivitesi bittikten sadece 3 gün sonra 2017 için tarihler duyuruldu. 7-8-9 Nisan 2017 tarihlerinde 3 günlük Trans Taurus gerçekleşirken, 19-26 Ağustos 2017 tarihleri arasında Trans Taurus Epic ile sonbaharı karşılayıp bir üst seviyeye çıkarılarak 1 haftalık “Epic” yarış formatı ile Türkiye’de daha önce hiç yapılmamış bir dağ bisikleti etkinliği olarak gerçekleştirilecek.

Öncelikle Trans Taurus 2016’ya katılan herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu ödül töreninde söylediğim gibi, kuru bir teşekkür degil; 2016 yılı ülkemiz için bir sürü problemle geçiyor. Bu nedenle, bizleri onurlandırdınız, cesaret ve güç verdiniz. Biz organizasyon ekibi olarak, her zaman katılımcılarla iletişim ve empati kurarak projelerimizi bir çocuk gibi yetiştiriyoruz. Derseniz ki bu ekip kim, gelin web sayfamızda da yayınladığımız kısa bilgilere göz atalım.

Kim Bu Çocuklar?

Semih Özdemir, 1975 Antalya Doğumlu, 2006 yılından itibaren ulusal ve uluslararası motor sporları organizasyonlarında yarış direktörlüğü yaptı. 2008-2010 yıllarında Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. 2006 yılından itibaren Kemer Enduro Motosiklet Kulübü Başkanlığını ve Uluslar arası motosiklet yarışı RedBull Sea To Sky’ın genel koordinatörlüğünü yürütmekte. Ayrıca 2013 yılından bu yana da kendi şirketiyle bisiklet ve motosiklet mağazacılığı ile organizasyonlar üzerine çalışmakta.

Aybars Öge Sürücü, 1978 Karşıyaka Alaybey doğumlu;. 1984’ten yılından beri bisiklet üzerinde. Yıllarca dev şirket gruplarında beyaz yaka personel olarak çalıştıktan sonra, Dünya’nın Bisiklet konusunda en büyüklerinden 4’ünde çalıştı. 2016 yılı itibariyle kendi şirketiyle bisiklet mağazacılığı ve organizasyonlar üzerine çalışmakta. Dağ bisikleti ile Anadolu’nun tüm bölgelerinde turlar ve geziler yaptı. Kiminde rehber olarak, kiminde tek başına dağlardaydı. Dağ bisikleti turizmi için bir dönem oldukça aktif çalıştı. Türkiye’nin bir çok bölgesinde bireysel ve kurumlara bağlı olarak rehberlik ve organizasyon faaliyetlerinde bulundu.

Ömer Nizam 1981 – Antalya doğumlu, Ata toprakları Toros Dağlarını karış karış gezmiş doğa tutkunu ve bir o kadar da maceracı bir kişilik. Onu bazen Torosların en uç zirvelerine koşarak çıkarken, bazen de sıra sıra Torosların zirvelerini bir uçtan bir uca motosiklet ile ya da bisiklet ile geçerken görebilirsiniz. Kemer Beydağları Yürüyüş ve Bisiklet Parkurlarının proje koordinatörlüğünü yaparak Kemer’e doğa turizmi aktivitelerinin kazandırılmasına öncülük etti. 2005 yılından itibaren Antalya’da doğa sporları üzerine Ulusal ve Uluslararası bir çok organizasyon faaliyetlerinde bulundu.

Bu ekibin işleri arasında RedBull SeaToSky ve Down Olympos da bulunuyor.

Ülkemizde yıl içerisinde yaşanan tüm olumsuz gelişmelere rağmen etkinliği gerçekleştirebilmek ve Toros Dağlarına yeni bir efsane daha kazandırmak için var gücümüzle çalıştık, ama çalışırken hiç de yalnız değildik, Kemer Kaymakamımız Mustafa Cihad Feslihan, Kemer Belediye Başkanımız Mustafa Gül, İlçe Garnizon Kom. Jan.Binb. Yasin Berçin, Emniyet Müdürümüz Tevfik Karayakalı; bizzat ve ekipleri ile her an yanımızdaydı. Trans Taurus hayalini gerçekleştirmek için yola çıktığımız Ömer Nizam ve Semih Özdemir ile birlikte; Sağlık Destekçimiz Yaşam Hastanesi, Kemer Belediyesi’nin değerli birim müdürleri ve çalışanları, İlçe Kültür Müdürümüz Hasan Canlı’ya, Red Bull Türkiye, Nissan Türkiye, Endurobike Kemer, İzmir Bisiklet, Ketob Kemer, Olympos Teleferik, Bonadea Beach Hotel, Crystal Hotel Gen. Müd. Ali Osman İlhan, Şimşek Gıda’ya desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Ve elbette ki her organizasyonda yanımızda olan dostlarımız, Yetiş Kurga, Tayyar Gül, Orçun Dündar, Mutlu Kurga, Osman Minta, Sağlık Ekibi Koordinatörümüz Dr. Sezai Oktay Öktem, İbrahim Er, Erkan Çilengir, İsa Okay, Turhan Arslan, Murat Kadaganlı, Nihat Üresin, Zafer Minta, Mehmet Özdemir, Mehmet Saygın, Davut Kara ve Seher Kara, Serhat Alacaoğlu, Ramazan Yellice, Ramazan Özdemir’e sonsuz teşekkürler.

Trans Taurus 2017’de buluşmak dileğiyle.

Trans Taurus 2016 Ödül Töreni

Trans Taurus 2016 Ödül Töreni

Trans Taurus Hikayesi
2 Comments

2 Comments

  1. Aybars Öge Sürücü

    17 Kasım 2016 at 09:00

    İlk günden beri birlikte olduğumuz, aile gibi kabul ettiğimiz MTBTR ekibine; özellikle Alptekin Başkır’a sonsuz teşekkürler.

  2. Yusuf

    17 Kasım 2016 at 09:39

    Öyle bir çaba ki, hayran kaldım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top