Teknoloji Donanım

Eurobike’tan 2017 Model Uzun Yol Bisikletleri

Cuneyt Kazokoglu

Bisikletle seyahat, giderek daha fazla meraklısı olan bir etkinlik. Bireysel olarak değil, aileler dahi bu şekilde seyahat ediyorlar. Haliyle bu sahaya eğilen markalar da yeni tasarımlar ile değişen bisiklet teknolojilerini seyahat sınıfına da getirmeye çalışıyorlar.

Moots

Eskiden titanyum bisiklet üreticisi denince akla Litespeed, Merlin, Moots gibi markalar gelirdi. Bunlar içinde geriye bir tek bu yıl 35 yaşına basan Moots kaldı. Kişiye özel üretim de yapan Moots’un Baxter modeli uzun yol/seyahat bisikleti, karbon çatal kullanımı ağırlığı düşük tutmak için.

Moots Baxter

Moots Baxter

Moots Baxter

Moots Baxter

Ghost

Ghost 2017 model yılı için “Freeride Adventures” ve “Backcountry Adventures” adı altında 2 farklı konsept geliştirip, bir çift süspansiyonlu, bir de sabit kadrolu uzun yol bisikleti tasarlamış. Bisikletlerin ikisi de Pinion göbekten şanzımanlı vites sistemi kullanıyorlar. HAMR X, 27.5” tekerlekli, Rock Shox Pike RCT3 ve Cane Creek Double Barrel Inline Coil amortisörlerle donatılmış (140mm), Boost Hub dinamosu ile USB üzerinden telefon şarj etme imkanı sunan, çanta montajına imkan taniyen, 16.4kg ağırlığındaki uzun yol bisikleti.

Ghost HAMR X

Ghost HAMR X

Ghost HAMR X

Ghost HAMR X

Roket X ise, Roket sabit kadro modülü üzerine kurulu, 130mm’lik Rock Shox Yarı RC amortisore sahip, 14.8 kg ağırlığında. Her iki bisikletin de kadrosuna, fotoğraflarda görüldüğü üzere, portbağaj takmadan 40 litre civarında hacimli çanta aşmak mümkün.

Ghost Roket X

Ghost Roket X

Salsa

Salsa, uzun yol denince ilk akla gelen markalardan. Woodsmoke modeli karbon kadrolu, kadronun arka yapısının özel tasarımı isteğe bağlı olarak 27.5”, 27.5” Plus ya da 29” tekerlek kullanmaya imkan tanıyor. Tekerlek boyuna göre amortisor süspansiyon mesafesi 120-140mm arasında değişiyor.

Salsa Woodsmoke

Salsa Woodsmoke

GT

GT’nin toprak yol serisi Grade, bu yıl CX Rival ile zenginleşiyor. Bisikleti “uzun yol bisikleti” sınıfına dahil etsek de, adından da anlaşılacağı üzere aslında kros yarışlarına da gidebilen, ama toprak yol bisikleti unsurlarına da sahip, üzerindeki yeni tip çanta sistemi ile uzun yola da gelen çok yönlü bir model. Alüminyum kadrolu bisiklet tek aynadışlı SRAM Rival çekiş sistemine sahip.

GT Grade CX Rival

GT Grade CX Rival

Eurobike’tan 2017 Model Uzun Yol Bisikletleri
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top