Blog

Bayramlık Bisiklet Rotası

Bayramda İstanbul dışına gidenler de mutludur kalanlar da. İstanbul o kadar güzel bir yoğunlukta olur ki doyamazsın yaşamaya, hele ki bir yerlere yetişme telaşın da yoksa tadından yenmez. Biz kalanlar tarafındaydık bu bayram. Birinci ve ikinci gününü akraba ziyaretleri, bayramlaşmalar ile geçirip bol bol tatlı, börek, dolma yeyince üçüncü günü spor yapmadan geçemezdik. Alptekin ile hiç plan program yapmadan uyandığımız zamanda bisiklete binmek için attık kendimizi dışarıya. Bu bile İstanbul’un normal günleri için imkansız bir durum, trafik başlamadan bisiklete binebilmek için sabahın 5:30’da uyanmak 6:00’da binmeye başlamak gerekir.

Ernie ve Bert. Türkçesiyle Edi ve Büdü :)

Ernie ve Bert. Türkçesiyle Edi ve Büdü 🙂

Ayşin Bisiklete Başlarken

Ayşin Bisiklete Başlarken

Sokaktan çıkar çıkmaz Özgür Nevres’e rastladık, güzel bir tesadüf oldu onun ile karşılaşmak, plan yapsak bu kadar dakik yan yana gelemezdik. O da Bahar Saygılı ile binmek için sözleşmiş. İstinye’den Bahar’ı aldık ve Ortaköy tarafına doğru ilerledik beraber. Bizim kafamızda herhangi bir rota, kilometre, saat yoktu binmek için. Bahar’ın 180km binmesi gerekiyormuş bu gün, Ironman yarışına hazırlanıyor olmak kolay değil, her hangi bir yarışa hazırlanmadığım için mutluydum, akışta olmak en güzeli geldi o an.

Hadi Beşiktaş’a doğru gidelim oradan dönelim derken, nasıl olsa yollar boştur Eyüp tarafına mı gitsek diye konuşup, istikameti Eyüp tarafına çevirdik. İstanbul’un yoğun trafik akışında rahat gidemeyeceğimiz yerlere bayram tatilini fırsat bilip ilerledik. Bu gün de İstanbul ile bayramlaşma vakti imiş. O kadar güzel bir şehirde yaşıyoruz ki her köşesi ayrı güzel, özellikle insan yokken. Beşiktaş, Karaköy, Salı Pazarı ver elini Unkapanı Köprüsü, Balat, Eyüp derken Hasdal tarafına gitmeden dönüp Eminönü’ne geçtik. Oradan tekrar Karaköy yapıp, hafızamıza kaydettiğimiz görüntüler ile, bir sonraki bayram görüşmek üzere diyerek boğaz hattına geri geldik. Balat, Eyüp sabahın erken ışığında o kadar güzel gözüküyordu ki durup fotoğraf çekmediğimize üzüldüm biraz, yanımızda sağlam güzel tempolu bisiklete binenler olunca tempoyu korumak öncelikli iş oluyor ve fotoğraf çekmek için zaman harcamak istemiyorsun.

Dinlendirici Bir His Bırakan Kahve, Antrenman Sonralarının Vazgeçilmezidir!

Dinlendirici Bir His Bırakan Kahve, Antrenman Sonralarının Vazgeçilmezidir!

Bu rota düz yolda tempo yapmak isteyenler için ideal olabilir, Sarıyer ile Eyüp arası git gel yaklaşık 70km, yükseklik kazanımı ise 152m. Tatil zamanları sabah erken saatte trafik oldukça rahat, asfalt kalitesi iyi, trafik ışıkları çok kesmiyor. Ayrıca bölge tarihi dokusu ile farklı bir sürüş zevki veriyor.

Şimdi ise evde kahve içip dinlenme zamanı, iyi bayramlar!

Bayramlık Bisiklet Rotası
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top