Teknoloji Donanım

Eurobike’tan 2017 Model Toprak Yol Bisikletleri

Cuneyt Kazokoglu

Bisiklet sektöründe son iki yıldaki en önemli gelişmelerden biri yol bisikletleri ile kros bisikletlerinin karışımı “Gravel” bisikletleri. Gravel bisikletleri, disk frenli, kalın lastikli, nispeten konforlu ve uzun yola da gelebilen, ancak sportif geometri ve hızdan da çok ödün vermek istemeyen modeller.

Ridley

Ridley de toprak yol bisikleti furyasına katılanlardan. X-Trail Carbon modelinin karbon kadrosu, düşüşlere dayanması için güçlendirilmiş. Bisiklet 38mm’ye kadar lastik kullanabiliyor. Kırık sele borusu sayesinde lastik büyüklüğüne bağlı olarak bisikletçi konumunda ince ayar yapmak mümkün. DT Swiss karbon tekerlekler, SRAM Force çekiş sistemi ve frenlere sahip bisiklet “normalde” karbon bir çatal ile geliyor, Lauf Grit esneyen amortisor isteğe bağlı.

Ridley X-Trail Carbon

Ridley X-Trail Carbon

Cannondale

Cannondale Super X, markanın yeni kros bisikleti ve piyasadaki burun kros bisikletlerinden daha fazla yol tutuşu ve denge sunmak üzere tasarlanmış. Bisikletin ön kısmı biraz uzamış, kullanım dengesini artırmak için. Kadroyu hafif tutmak için SuperSix EVO’nun 25.4mm’lik sele borusu kullanılmış. Bisiklet 40mm’ye kadar lastik kullanımına uygun. SRAM Force CX1 çekiş sistemi, HRD frenler, Cannondale HollowGram Si aynakol ve HollowGram Si Carbon tekerlek seti kullanılmış.

Cannondale Super X

Cannondale Super X

Cannondale Super X

Cannondale Super X

Breezer

Breezer’in toprak yol/uzun yol bisikleti Inversion ve Radar Pro bu yılın yenilikleri. Çelik kadro ve çelik çatal, kalın lastikler, bisikleti, geometrisi kros bisikleti gibi olsa da uzun yol yapmaya, yük bindirmeye müsait kılıyor. Hidrolik disk frenler, SRAM Rival grubu paketi tamamlayan unsurlar. Bu bisikletin karbon çatallı ve hafif değişik kadrolu Inversion modeli de mevcut.

Breezer Radar Pro

Breezer Radar Pro

Scott

Scott’ın toprak yol modeli Addict Gravel 10 modeli, yol bisikleti Addict geometrisi ve tasarımına sahip, HMX karbon kadro 1×11 SRAM Force, hidrolik disk frenler ile donatılmış.

Scott Addict Gravel 10

Scott Addict Gravel 10

Wilier

Wilier Jaroon, İtalyan markanın 2017 model yılı için çıkardığı toprak yol modeli. Markanın sanına yakışacak şekilde çelik kadro, karbon çatal, SRAM Rival çekiş ve hidrolik disk fren sistemine sahip ve 10.5kg ağırlığında. Bisikletin standart lastikleri 32mm’lik, fakat Wilier 42mm’ye kadar lastik kullanılabileceğini belirtiyor.

Wilier Jaroon

Wilier Jaroon

Ritchey

Ritchey çelik kadro bisiklet denince ilk akla gelen isimlerden. 2017’de model yelpazesine dahil ettiği Swiss Cross Disc modeli kros bisikleti karakterini daha güncel bir geometri ile harmanlayıp, kros bisikletinden dünya seyahatine kadar çok yönlü kullanışa açıyor. El yapımı kadro çelikten, çatal karbon, önde ve arkada 160mm disk kullanılmış.

Ritchey Swiss Cross Disc

Ritchey Swiss Cross Disc

Ritchey Outback, sadece toprak yol (gravel) değil, markanın deyimiyle her sürüse (any ride), her yere (anywhere) gelen bir model. Nispeten düşük orta mil yatağı, 40mm’ye kadar kalın lastik kullanımına izin tanıyan kadro, çelik borular, dışarıdan geçen kablolar ile klasik bir görsel tasarımı, modern boru üretimi ile birleştiriyor. Bisiklette önde ve arkada 12mm sokma mil kullanılmış, Shimano Ultegra çekiş sistemi ve fren tercih edilmiş.

Ritchey Outback

Ritchey Outback

Eurobike’tan 2017 Model Toprak Yol Bisikletleri
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top