Teknoloji Donanım

Eurobike’tan 2017 Model Çocuk Bisikletleri

Cuneyt Kazokoglu

İleride başarılı bir sporcu olmak için cocuklar ne kadar erken bisiklete baslarlarsa o kadar iyi. Profesyonel olarak spora atılmasalar dahi, bugün çocuklara bisiklete binmeyi öğretecek çok güzel tasarlanmış, çocukların anatomisine ve ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiş çarpıcı modeller var.

Kokua

Kokua, Alman menşeli bir çocuk bisikleti markası. Her ne kadar bebek sayılacak çocuktan başlayıp 20” tekerlek boyuna kadar bisiklet üretiyorsa da en dikkat çeken ve bilinen ürünü LİKEaBİKE Jumper. Alüminyum kadrolu bisikletin elastömerli arka kısmı, bir nebze süspansiyon görevi görüyor. Patlamaya dayanıklı Big Apple balon lastikler, bu elastömerli sistem ile birleşince bayağı konforlu bir sürüş sağlıyorlar. Bisikletin yetişkin bisikletinde olduğu gibi bir gidon boğazı sistemine sahip olması da cabası.

Hafif aluminyum kadrosu sayesinde bisiklet de nispeten hafif (3.4kg), bu önemli bir şey, çünkü Kokua, bisikletin 18 aydan itibaren kullanılabileceğini belirtiyor. Değişen tek parça, çocuğun boyu uzadığında daha uzun bir sele borusu takmak. İki tekerlekle dengeyi öğrenmek için birebir.

Kokua LikeABike Jumper

Kokua LikeABike Jumper

Earlybird

Çocuğunuzun küçükten itibaren yol bisikleti gidonuna alışmasını mı istiyorsunuz? O zaman 2005 yılında İngiltere’de kurulmuş bir marka olan Earlybird’un U14R modeli tam size göre. 12” tekerleklere sahip bisikleti marka 2.5-4 yaşları arası için tavsiye ediyor. Alüminyum kadro, entegre çatal yatağı da hiç fena değil. “Yok ben dağ bisikletçisi yapacağım” diyorsanız düz gidonlu, dışlı tekerlekli modeller de mevcut. Çocğunuz büyürken markaya sadık kalmak isterseniz de Earlybird 24”e kadar çok geniş ve çocuklara hakikaten gerçek bisiklet duygusunu yaşatacak bir ürün yelpazesi sunuyor.

Earlybird U14R

Earlybird U14R

Puky

Puky LR Ride da Kuoka gibi arkada elastömer sistemini kullanmaya çalışan bir marka. Yalnız 3 yaşından itibaren (ya da 95cm boy) kullanımı tavsiye ediliyor, arkada freni de var. Bisikletin önünde gidon boğazına kaza olursa çarpmayı hafifletmek için yastık yerleştirilmiş, bisikletin ağırlığı 3.9kg.

Puky LR Ride

Puky LR Ride

Electra

Herkesin biraz enerjisini atsın da akşam evde sakin dursun diye düşündüğü bir oğlu olmayabilir. Kızlara da güzel modeller var. Electra renkli, şeker gibi tasarımlarıyla bildiğimiz marka. Soft Serve ve Savannah modelleri de kullanılan renkler, sepetleri, aksesuarları ile “görsel unsurlara” özellikle önem veren geleceğin “IT Girl”leri için birebir.

Electra Soft Serve

Electra Soft Serve

Electra Savannah

Electra Savannah

Scott

Scott Scale Junior 20 Plus, Scale kullanmaya küçükleri ufaktan alıştırmak için. 20” tekerlekler, 7 vitesli Shimano çekiş sistemi, alüminyum sabit çatal, fakat konforu nispeten sağlamak için kalın Plus lastikleri var.

Scott Scale Junior 20 Plus

Scott Scale Junior 20 Plus

Norco

“Ben arazide full suspension kullanıyorum, çocuğum hardtail ile helak olmasın” diyorsanız (gerçi sürüş tekniği de öyle gelişir ama…) Norco’nun yetişkinlere trail modeli olarak tasarladığı Fluid serisinin 20” tekerlekli çocuk modeli Fluid 20 FS tam size göre. Aluminyum kadro, adam gibi bir amortisör (Rock Shox), disk frenler derken 6 yaşında freeride yapan bir çocuğunuz olması işten bile değil.

Norco Fluid 20 FS

Norco Fluid 20 FS

Eurobike’tan 2017 Model Çocuk Bisikletleri
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top