Teknoloji Donanım

Yeni Shimano S-PHYRE Serisi Ayakkabılar

World Tour’da ve cross country yarışlarında profesyonel bisikletçiler tarafından aylarca test edildikten sonra Shimano bugün S-PHYRE ile BOA makaralı, teknolojik açıdan en gelişmiş ayakkabı serisini piyasaya sürüyor. S-PHYRE serisi, pedala verilen kuvveti azami seviyeye çıkarıp, bisiklet, ayakkabı, bisikletçinin hareketi ve kasları arasındaki işbirliğinden azami verim almak üzere tasarlanmış.

Shimano S-PHYRE RC9

RC9 ayakkabısı 2016 sezonunda Team Giant-Alpecin, Lotto NL Jumbo ve Orica-BikeExchange takımları tarafından kullanılmış. Ayakkabının tek parçadan oluşan üst kısmı, çizilmeye dayanıklı ve yüksek ölçüde hava geçirgen Teijin Avail mikro-fiber sentetik deriden, delikli çukur havalandırma kısımları ile eldiven gibi ayağı sarıyor.

SHIMANO S-PHYRE RC9

SHIMANO S-PHYRE RC9

SHIMANO S-PHYRE RC9 Renk Çeşitleri

SHIMANO S-PHYRE RC9 Renk Çeşitleri

 

Ayakkabının bağlama mekanizması birbirinden bağımsız iki BOA IP1 makarası ile, ince ayara imkan tanıyacak şekilde düzenlenmiş.

Harici bir topuk kapağı kullanma sayesinde ayakkabının ağırlığı 232g’a indirilmiş, son derece sert karbon taban sayesinde güç aktarımı geliştirilmiş. Ayakkabı mavi, beyaz ve sarı renklerde, değişik tarak seçeneği ile geliyor.

SHIMANO S-PHYRE RC9

SHIMANO S-PHYRE RC9

Shimano S-PHYRE XC9

XC9 yol modelinin güç aktarım özelliklerini, arazi kullanımı için gereken yapı ile bir araya getiriyor. Dış taban ağırlığı 325g’a indirmiş (42 numarada) ve kayalar, kökler vb zemin üzerine sağlam basmaya imkan tanıyor.

Asimetrik çiviler (18mm metal çivi seçeneği de mevcut) XC9’un en zor koşullarda dahi zemini iyi kavramasını sağlıyor. Ayakkabı mavi ve sarı renklerde, 36-48 numaraları arasında yarım numaralı kademeler halinde ve değişik tarak seçenekleri ile piyasada olacak.

SHIMANO S-PHYRE XC9

SHIMANO S-PHYRE XC9

Çoraplar

Shimano hem göze güzel gözüksün, hem de bisikletçi ile ayakkabı arasında azami verim sağlansın diye S-PHYRE RC9 ve XC9 ayakkabılarını aynı renklerde çoraplarla satacak. Çoraplar ayak tabanını serin tutmak için sıcaklığı atıyorlar, basınç gelen noktalarda destek sağlıyorlar, topuk kısmında kaymazlık özelliğine ve anatomik tasarıma sahipler.

Yeni Shimano S-PHYRE Serisi Ayakkabılar
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top