Dağ Bisikleti Yarışları

Nino Schurter Nasıl Olimpiyat Şampiyonu Oldu?

Başarı “he” deyince gelmiyor. Pazar günkü yarış esnasında bayağı uzun bir tweet zinciri yaptık. Aşağıdaki tweeti yeni bir pencerede açarak okuyabilirsiniz.

Nino Schurter, Rio 2016

Nino Schurter, Rio 2016

Zincirde tamamlanması gereken bir nokta var.

Aşağıdaki grafik, Schurter, Kulhavy ve Absalon’un yarıştaki tur zamanları. Beklendiği üzere, Schurter’ın 6. (sondan 2.) turu 12:51 ile Rio’daki en hızlı tur. Schurter, ortalama 22.6km/s ile aynı zamanda Rio’da olimpik parkuru 13 dakikanın altında dönen tek isim. Grafikte Kulhavy’nin Schurter kaçtıktan sonra son turda altını kovalamayı bıraktığı da gözüküyor.

Schurter, Kulhavy ve Absalon’un Rio'daki yarıştaki tur zamanları

Schurter, Kulhavy ve Absalon’un Rio’daki yarıştaki tur zamanları

Hunt for Glory

Scott, 2015 Nisan’da, “Hunt for Glory” adında bir seriye başladı. 14 kısa filmden oluşan seride, Nino Schurter’ın, Scott-Odlo takım yöneticisi ve Schurter’I yaratan adam diyebileceğimiz Thomas Frischknecht ile beraber 2015 UCI dünya kupası sezonundan, Rio olimpiyatına uzanan yolunu seyredebilirsiniz.

Videolarda Schurter’ın antrenman tekniklerinden boş vakitlerini nasıl geçirdiğine, çocukluğundan 2015 sezonundaki en önemli yarışlarına, yaptığı diğer sporlardan kullandığı bisikletler ve donanıma kadar “olimpiyat şampiyonu nasıl olunuyor” sorusuna ipuçları bulmak mümkün.

 

Birinci bölümde, Rio henüz kesin değil. Schurter, 2015 UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası’na hazırlanıyor.

İkinci bölümde Schurter ve Scott-Odlo takımı, Güney Afrika ve Kaliforniya’da dünya kupası sezonu için hazırlık yarışındalar.

Üçüncü bölüm, 2015 UCI Dağ Bisikleti Dünya Kupası açılış yarısı: Nove Mesto, Çek Cumhuriyeti

Dördüncü bölüm: Nino Schurter evinde

Beşinci bölümde Schurter dağ bisikletinin doğduğu yere, 3 defa dünya şampiyonu olmuş, Scott-Odlo takımının beraber çalıştığı, Tom Ritchey ile buluşmaya gidiyor

Altıncı bölüm: Nino Schurter, 4. defa dağ bisikleti dünya şampiyonu

Yedinci bölümde Nino Schurter ve arkadaşları dağ bisikletinin daha “eğlenceli” kısmındalar.

Sekizinci bölüm: “Nino Bisiklet Günleri”, Schurter’ın her sezon sonunda taraftarları ile buluştuğu, tavsiyeler verdiği, başarısını anlattığı etkinlik.

Dokuzuncu ve onuncu bölümlerde Schurter antrenman tekniklerini anlatıyor.

Schurter’ın bisiklet teknikleri hakkında da fikir veren onuncu bölümde Schurter ve Scott’in iniş bisikletçisi Brenden Faırclough beraberler.

Onbirinci bölüm: Nino’nun kendine has interval ve mukavemet antrenmanı

Onikinci bolum: Schurter’in yeni bisikletleri, Scott Scale ve Spark geliyorlar.

Son bölümde Nino Schurter yerine Julien Absalon, Jose Hermida ve Manuel Fumic, Nino Schurter’ın dışarıdan nasıl göründüğünü ve onu farklı kılan unsurları anlatıyorlar.

Nino Schurter Nasıl Olimpiyat Şampiyonu Oldu?
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top