Teknoloji Donanım

2017’de Shimano’dan Yeni Ayakkabılar, Kıyafetler ve Lazer

Shimano’nun artık bir donanım üreticisinden çok daha fazlası olduğu herkesin malumu.

Shimano, Lazer’i Bünyesine Kattı

Markanın giderek tam teşekküllü bir üretici olduğunun bir kanıtı da iki hafta önce Belçikalı kask üreticisi Lazer’i satın alması oldu. Lazer dünyanın en eski kask firması, 1919’da kurulmuş, beş kıtada, 50 ülkede satılıyor ürünleri.

Lazer; kıyafet, ayakkabı, gözlük üreten, Pearl İzumi ile zaten ayrıca kıyafet sahasında son derece aktif Shimano’nun ürün yelpazesine kaskı da ekleyecek ve markayı kelimenin tam anlamıyla “tepeden tırnağa” ürün sağlayan bir hale getirecek.

Yeni Ayakkabılar

Shimano 2017 model yılında trail/enduro sahası için kullanılmış ME7 ve ME5 modellerini piyasaya sürüyor ve bu modellerle XC ayakkabılarının hafifliği ile enduro kullanıcılarının istediği uzun ömür, sağlam basış ve ayağı koruma gibi işlevleri bir araya getirdiğini belirtiyor. Karbon tabana dahil edilmiş TORBAL tasarımı (Torbal = Torsional Balance, topuk kısmı yanal düzlemde hareket serbestliğine sahıpken, ayakkabının ön yarısının pedal verimine yönelik tasarlanması), ME7’deki hızlı bağlama sistemi dikkat çeken özellikler. Her iki model de SPD uyumlu, siyah ya da gri renklerde, 375 ile 385g ağırlığında.

Shimano SH-ME7

Shimano SH-ME7

Shimano SH-ME5

Shimano SH-ME5

Triatletler için TR9 modelinin teknolojilerini daha aşağı modellerde de görüyoruz. TR5 modeli hava geçirgen, sentetik deri gövdeye sahip, ayakkabıyı hızlı giyip çıkarmak için bir bant ve geniş tutulmuş girişe sahip. 265g ağırlığındaki model SPD-SL uyumlu.

Shimano SH-TR5

Shimano SH-TR5

Kış sezonu için dağ bisikletinde MW5, yol bisikletinde RW5 yeni modeller. Her iki ayakkabı da DRYSHIELD yüzeye, neopren bilek kısmına ve fleece iç kaplamaya sahipler. Hızlı bir bağlama sistemi de mevcut. SPD ve SPD-SL uyumlu ayakkabıların ağırlığı 445g (MW5) ve 340g (RW5)

Shimano SH-MW5

Shimano SH-MW5

Shimano SH-RW5

Shimano SH-RW5

Gezi sahasında ise yol ve dağ odaklı modeller var. Klasik tasarımlı, hava geçirken sentetik deri yüzeyli, SPD uyumlu ama rahat yürümeye de imkan tanıyan üç bantlı RT5 ve klasik bağlı RT4 daha yola yakınken, MT5 ve MT3 modelleri toprakta emin yürümeyi de mümkün kılan ayakkabılar. Fazla sıcak havalarda giymek üzere tasarlanmış SD5 sandalet de ürün yelpazesini tamamlıyor.

Shimano SH-RT5

Shimano SH-RT5

Shimano SH-RT4

Shimano SH-RT4

Shimano SH-MT5

Shimano SH-MT5

Shimano SH-MT3

Shimano SH-MT3

Kıyafet sahasında ise Shimano 2017 model yılında eldivenden sorta, güneş gözlüğünden cekete, oldukça geniş bir seriye sahip.

1468341596256

Performance grubu altında sık ve sade tasarımlar, “Mirror Cool” ile güneş ışığını yansıtan ve bu sayede standart polyester kumaşten 3°C’ye kadar daha soğuk tutan teknoloji ile buluşuyorlar.

Explorer grubu altında “Transit city” ve “Transit mountain” olmak üzere kıyafetin yanında yeni eldivenler, gözlükler ve şehir içi kullanımı için tasarlanmış, bilgisayar taşıma gözlü çantalar da piyasaya sürülüyor.

Shimano Tokyo çantalar

Shimano Tokyo çantalar

2017’de Shimano’dan Yeni Ayakkabılar, Kıyafetler ve Lazer
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top