Dağ Bisikleti Yarışları

Gaziantep’ten Herkes Memnun Ayrıldı

Geçtiğimiz haftasonu C2 kategorisinde gerçekleşen Salcano Gaziantep MTB Kupas’nda 126 sporcu ter dökerken, Elit Erkekler kategorisinde Kadir Kelleci, Elit Kadınlarda da Ayşe Çakır birinci oldular.

Türkiye büyük bir ülke, aynı gün yurdun batışında Keşan’da gerçekleşen 3.Keşan Dağ Bisikleti Yarışı sayesinde bir grup sporcunu tercihi oldu.

Elit Kadnlar Kürsüsü Esra Kürkçü - Ayşe Çakır - Cansu Türkmenoğlu

Elit Kadınlar Kürsüsü Esra Kürkçü – Ayşe Çakır – Cansu Türkmenoğlu

Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu senede Gaziantep Yarışı Dülükbaba Ormanı’nda idi. Yarış direktörü Yunus Yetkin olunca parkurda yapılan ufak değişikliklerle güç dağılımı daha dengeli bir parkur oluşmuş.

Rio Olimpiyatları için puan toplama süreci sona erdiği için yabancı katılım olmayınca ulusal bir yarış gibi gerçekleşti.

Cumartesi ise Yeşilvadi parkında seyirciye zevkli anlar yaşatan Eliminator yarışı yapıldı. Yarış zamanı yağmurun yağması ise sporcuların şansızlığı oldu ve seyircisiz gerçekleşti.

Bu sene Ayşe Çakır Elit Kadınlar kategorisinde yarışıyor ve Esra Kürkçü’yü de geçmeye başlamış durumda. Bu sene Isparta Üniversitesi Spor Akademisi’ni de kazanan Ayşe, SDÜ adına yarışmaya başlamış. Şimdiye kadar Alanya Doğa Sporları Kulübü’nde yarışan Ayşe’ye biraz daha yukarılara taşımak için sponsor olunması şart.

Elit Erkeklerde ise bir süredir yurt dışında yarışlara katılan Abdülkadir Kelleci ise Gaziantep’ten mutlu ayrılanlardan. Yarışla ilgili Facebook’tan “Kaburgalarımdaki ağrılarım, çok rahatsız etmedi, muazzam bir gün oldu benim için, madalyamı babamdan almak spor kariyerimde ilk kez böyle bir duyguyu tattım.” paylaşımında bulundu.

Kelleci Almanya’da gerçekleşen dünya kupasının ilk turunda, teknik bölgede düşmüş, kaburgaları ezilmişti.

Kadir Kelleci UCI MTB WORLD CUP 2016, GERMANY: XCO 2

Kadir Kelleci UCI MTB WORLD CUP 2016, GERMANY: XCO 2

Kendisiyle konuştuğumuz Kamil Alev ise yarış için olumlu görüşleri yanında Gaziantep’in doğudaki merkezi konumu nedeniyle önümüzdeki yıllarda da federasyon takviminde yer alan bir yarış olması gerektiğini düşünüyor. Daha doğuda yarış yapılmasının gereksiz buluyor. Çevre illerden ulaşımı ve konaklama kolaylığı Gaziantep’i öne çıkarıyor.

 

Elit Erkekler Sonuçlar

Gaziantep erkekler sonuçlar

Gaziantep erkekler sonuçlar

 

Elit Kadınlar Sonuçlar

Gaziantep kadınlar sonuçlar

Gaziantep kadınlar sonuçlar

Gaziantep’ten Herkes Memnun Ayrıldı
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top