Dağ Bisikleti Yarışları

Salcano Erciyes Bisiklet Festivali Programı Açıklandı

Bisiklet tutkunlarını amatör ve profesyonel düzeyde bir dizi bisiklet etkinliği ile bir araya getirmeyi amaçlayan Salcano Erciyes Bisiklet Festivali, 3-4 Eylül tarihlerinde Kayseri’de düzenlenecek.

Kayseri Valiliği, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Erciyes AŞ ve Türkiye Bisiklet Federasyonu işbirliğinde gerçekleştirilecek etkinlik ile Kayseri ili ve özellikle Erciyes turizm merkezinin sadece kış aylarında değil, dört mevsim spor turizmi ile canlı tutulması hedefleniyor. 2 gün sürecek festival kapsamında dağ ve yol bisikleti kategorilerinde yarışmalar yer alacak. Dağ Bisikleti Downhill disiplininde ilk kez düzenlenecek Türkiye Şampiyonası, nefes kesen Erciyes iniş parkuru ile adrenalin tutkunları için öne çıkan etkinlikler arasında yer alırken, dağ bisikletinde diğer müsabaka Cross-Country disiplininde düzenlenecek.

Festival kapsamında yol bisikleti kategorisinde de iki farklı müsabaka amatör bisikletlileri ağırlamaya hazırlanıyor. Türkiye’nin ilk amatör yol bisikleti yarışmaları Gran Fondo yarış serisi, “Veloturk Gran Fondo – Erciyes” müsabakası, iki ayrı parkuruyla yol bisikleti tutkunlarının merakla beklediği etkinliklerin başında geliyor. Festival kapsamında en yoğun katılıma sahne olması beklenen Gran Fondo mücadelesi toplamda 900 m ve 1900 m üzerinde tırmanış içeren 69 km ve 116 km uzunlukta iki farklı parkurda gerçekleşiyor.

Festival Programı:

3 Eylül: MTB Downhill (DHI) Türkiye Şampiyonası (lisanslı sporcular)

4 Eylül: Veloturk Gran Fondo amatör yol bisikleti yarışları

-Gran Fondo (kısa parkur), 69 km

-Gran Fondo (uzun parkur), 116 km

4 Eylül: MTB Cross-Country (XCO) Yarışı (lisanslı sporcular) – Kayseri

Kayıt:

Aşağıda linkini verdiğimiz festival sayfasından istediğiniz etkiliğe kayıt olabilirsiniz.

erciyesbisikletfestivali.com

Salcano Erciyes Bisiklet Festivali Programı Açıklandı
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top