Dağ Bisikleti Yarışları

Geç Kalmayanlar Kazandı

19 Eylül’de Büyükada’dan 12:30’da başlayan Red Bull Geç Kalma, bisiklet tutkunları için eğlenceli formatıyla eşi benzeri olmayan bir yarış deneyimi sundu. 251 katılımcının pedal çevirdiği etkinlikte yarışmacılar Büyükada, Burgazada ve Heybeliada’da kimi kolay kimi zorlu parkurlarda ter döktüler.

Red Bull Geç Kalma 2015

Red Bull Geç Kalma 2015

Erkeklerde son etaptaki 19.54 dakikalık zamanlamasıyla, Abdülkadir Kelleci birinci oldu. Bayram Eroğlu 20.19 dakika ile ikinci, Ali Cakas ise 20.22 dakikalık zamanlamasıyla üçüncü olarak yarışı bitirdi.

Kadınlarda, 28.07 dakikalık zamanlamasıyla Esra Kürkçü birinci, Cansu Türkmenoğlu, 29.15 dakika ile ikinci, Pelin Bayram ise 3. etapta elenerek üçüncülüğü göğüsledi.

Pazar günü Arnavutköy’de yapılacak uluslararası düzeydeki federasyon yarışı olmasına karşın iddialı isimlerin de gördüğümüz yarışta birincilerle konuştuk.

Abdülkadir Kelleci: İlk defa katıldım, katıldığım içinde mutluyum. Katılırken birinci olacağımı biliyordum ama yarışta herşey olabilir, lastik patlayabilir, başımıza her türlü iş gelebilir. Neyseki kazasız belasız yarışı tamamladığım için mutluyum. Ödül olarak bir tane bisiklet kazandım. Buradan Merida Bisiklet’e ve Muammer Yıldız’açok teşekkür ediyorum. Şimdi hedefim Arnavutköy’de ilk üçte kürsüde olmak.

Yarınki yarış için yorgun değilim. Geçe hafta Kapadokya’daki yarışta da aynı şekilde koşmuştum. Eliminator yarışından sonra 3 günlük etap yarışı koşmuştuk. Akşam iyi bir uyku çekeceğim, yarın güzel bir start alacağım.

19: Sonuç tahmin ettiğim gibi oldu. Final etabına kalıp birinci olmaktı amacım. Son etabın teknik olduğunu biliyordum, şansızlıkta yaşamayınca birinci oldum. Yarışın çok güzel bir formatı var. Organizasyonda çok iyiydi. Bence her sene yapılmalı. Birinci olmasanız da bulunmaya yarışmaya değer çok keyifli bir yarış. En keyif aldığım yarışlardan biri diyebilirim.

Bu yarıştan sonra sezonu kapıyorum. Yarın Arnavutköy’de ve sonraki 2 yarışta da yarışmayacağım. Bu sezon çok yarış koştuğum için sezonu burada kapatıp erkenden hazırlıklara başlamak istiyorum.

Red Bull Geç Kalma 2015 Erkekler İlk 3

Red Bull Geç Kalma 2015 Erkekler İlk 3

Red Bull Geç Kalma 2015 Kadınlar İlk 3

Red Bull Geç Kalma 2015 Kadınlar İlk 3

Geç Kalmayanlar Kazandı
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top