Dağ Bisikleti Yarışları

Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali 3. Gün

Foto: Alptekin Başkır

Salcano Kapadokya Bisiklet Fesitvali’nin üçüncü gününde dağ bisikleti etap yarışlarının ilki, zamana karşı yarışı bugün Ürgüp’ün merkezinde koşuldu. Yaklaşık 2,9 km uzunluğundaki parkurda İsrail milli takımından Haimy Shlomi 4 dakika 26,396 saniye birinci oldu. Shlomi’nin 7 saniye ardından Yunan sporcu Dimitrios Antonidis gelirken, takım arkadaşı Yunanlı Periklis İlias ise salise farkıyla üçüncü oldu.

 Başhakem Şükrü Aydın ve 7. Khoei Yamamoto

Başhakem Şükrü Aydın ve 7. Khoei Yamamoto

En iyi Türk sporcu Abdülkadir Kelleci 0:04:53.618 zamanı ile 17. olurken, ardından 0:05:01.000 zamanıyla Bayram Eroğlu 22. sırada yarışı tamamladı.

Yaklaşık 115 sporcunun katıldığı yarışta ilk veteranlar yarıştı. Gençler ve elit kadınlar yarıştıktan sonra elit erkeklerle yarış sona erdi. Birer dakika arayla verilen çıkışlar 2 saatte sürdü.

66 Elit erkek, 14 elit kadın, 15 genç erkekler, 9 master +30, 8 master +40, 3 master +50 toplam da 115 sporcu yarıştı.

Parkura kısaca değinecek olursak, daha önce Ürgüp’te yarışmışlar içi yeni değildi diyebiliriz. Taş parke yoldan tırmanan sporcular kumlu arazi içinde, dik inişlerin de yer aldığı teknik etabı tamamlayıp, yine başka bir parke yoldan bitiş noktasına vardılar.

Teknik İniş Zorlu Anlar Yaşattı (Osman Özen)

Teknik İniş Zorlu Anlar Yaşattı (Osman Özen)

VeloTürk Gran Fondo

Yarın festivalde iki yarış var. Dağ bisikletinde noktadan noktaya yarışı 30 km’lik bir parkurda koşulacak. VeloTürk işbirliğiyle gerçekleşen Gran Fondo yarışı ise 45 ve 90km’lik iki farklı iki farklı uzunlukta koşulacak.

Bugün bir grup arkadaşımla birlikte 1 saatlik, bir kısmı Gran Fondo’nun güzergahında antrenmana çıktık. Yüksek rakım nabızlarda hemen kendini fark ettirdi. Benim gibi deniz seviyesinde antrenman yapanlar için normalden 10-15 daha fazla atım demek bu. Gelmeden önce Erciyes’e kadar olan etabın nispeten düz olduğunu kanısı da yerini çetin bir yarış olacağı duygusuna bıraktı. Yarın 9:00’da tekerler Erciyes dağına doğru dönecek.

Bir de bu vesileyle bizde hatırlatalım, VeloTürk Gran Fondo’da olduğu gibi gelirinin tamamı ile çocuklara bisiklet alınacak olan 2015 VeloTürk tişörtleri bisiklet tutkunları için paha biçilemez derecede güzeller, bizden tavsiye hemen bir tane edinin.

Fotoğraf Albümleri

Zamana Karşı Fotoğraf Albümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Sonuçlar

3287H5 3287H6 3287H7 3287H8

Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali 3. Gün
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Salcano Erciyes Bisiklet Festivali Programı Açıklandı – Dağ Bisikleti Türkiye

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top