Dağ Bisikleti Yarışları

Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali Eliminator Yarışı İle Başladı

Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali’nin ikinci günü dağ bisikleti eliminator yarışı ile başladı. 48 sporcunun katıldığı yarışı, Dünya Şampiyonluğu da bulunan Fabrice Mels (Belçika) kazandı.1.Fabrice Mels 2. Timur Faziakmetov 3. İsak Üna1.Fabrice Mels 2. Timur Faziakmetov 3. İsak Üna

Ürgüp’ün merkezinde oluşturulan, dar sokaklardan geçirilen parkur yaklaşık 500m uzunluğunda idi. Bu parkuru sporcular 1 ila 1,5 dakika arasında atarak tamamladılar. İlk tur yarışları üçerli gruplar halinde çıkıldı. Sonraki turlarda ise dörderli olarak devam etti. İkinci turdan itibaren dört sporcunun ikisi bir üst tura çıkmaya aday oldu.

Hayli eğlenceli olan yarışta son dörde Abdülkadir Kelleci, Fabrice Mels, Kazak sporcu Timur Faziakmetov ve İsak Ünal kaldı. İlk başta (videoda görüldüğü gibi) Mels iyi bir çıkışla daralan sokağa ilk giren sporcu oldu. Bitiş çizgisine birinci Fabrice Mels çok rahat bir şekilde girerken ikinci Timur Faziakmetov oldu. İsak Ünal ise yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Eliminator Çıkış AnıEliminator Çıkış Anı

Abdülkadir Kelleci bitişe yaklaşık 20 saniye sonra geldiğinde sinirliydi, Kazak sporcu Faziakmetov’un kendisini sıkıştırması sonucu düştüğünü söyledi. Kadın sporcunun katılmadığı için sadece erkekler yarışı yapıldı.

Yarın dağ bisikletinde zamana karşı yarışı yapılacak. 11:00’den itibaren Twitter üzerinden kısa görüntüler paylaşmaya devam edeceğiz.

Dereceye Giren Sporcular

Dereceye Giren Sporcular

Fotoğraf Albümleri

Eliminator Fotoğraf Albümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Salcano Kapadokya Bisiklet Festivali Eliminator Yarışı İle Başladı
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top