Dağ Bisikleti Yarışları

Isparta’da Kelleci’den Birincilik

Isparta Dağ Bisikleti Kupası geçtiğimiz Pazar günü Sidre Tepesi mevkiinde bulunan Kent Ormanı’nda gerçekleşti. C3 kategorisinde, yabancılardan ilgi göstermediği yarışta elit erkekler de Abdülkadir Kelleci, elit kadınlarda da Cansu Türkmenoğlu birinci oldular.

 Abdülkadir Kelleci

Abdülkadir Kelleci

3,8 km uzunluğundaki parkur çok teknik olmayan, kuvvete dayalı, güzel patikaların olduğu bir arazide oluşturulmuş. Parkur konumu sayesinde panoramik güzel manzaraya sahipti.

Hava önceki iki gün yağışlı olunca yarış günü parkurun özellikle patika olan çıkışlarında çamur sporcuları zorladı.

Elit erkekler de ilk üçte sırasıyla Abdülkadir Kelleci, Alperen Kır ve Yunus Emre Yılmaz’ı gördük. Emre’yi uzun zamandır kürsüde görmemiştik.

Birinci olan Kelleci yarışla ilgili “Yabancıların olmaması bizim işimize geldi puan açısından. Güzel ve sakin start aldım, diğer arkadaşlar bir hayli hızlı başladılar, onlara tutunmaya çalıştım. Parkurun ilk sert ve kayalık çıkışında grubu yakalayıp dik yokuşta önüne geçtim. Biraz tempoyu yükseltince sadece Alperen ve Ali tutunabildi. Sonraki turlarda Alperen de geriye düşünce kendi tempomu koruyup bitişi gördüm. Açıkçası Baku Avrupa Oyunları öncesi güzel bir antrenman oldu benim için. Parkurun oldukça yokuşlu ve uzun inişli olması “birşeylerin” yine değişmediğini gösteriyor. Bu yıl Türkiye de MTB parkurları iniş ve bolca çıkıştan ibaret oldu resmen… Bu tür parkurları Avrupa da daha çok “cyclocross”ta kullanıyorlar!” dedi.

Elit kadınlar da Esra ve Eda’nın yarışmadığı Isparta’da Cansu Türkmenoğlu sezonun ilk birinciliğini elde etti. Arzu Yaras ve Pelin Bayram peşi sıra kürsüde yer aldılar. Esra, Bitlis Kupası sonrası yapılan üç yarışa katılmadı.

2015 Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonası Netleşti!

Türkiye Dağ Bisikleti Şampiyonasında da netlik sağlanmış ve daha önce programda 7 Haziran’da Samsun’da gerçekleşeceği açıklanan yarış 21 Haziran Kızılcahamam olarak belirtilmiş.

13 Haziran’da gerçekleşecek Baku Avrupa Oyunları dağ bisikleti (XCO) yarışında ülkemizi temsil edecek iki isim Abdülkadir Kelleci ve Esra Kürkçü olmayacağından en uygun tarihin 21 Haziran olduğuna karar verilmiş.

Sonuçlar

3263H4 3263H5

Isparta’da Kelleci’den Birincilik
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top