Teknoloji Donanım

Shimano’dan Fransa Turu’na Özel Ayakkabı: SH-R321B

Shimano, üst seviye yol bisikleti ayakkabısı SH-R321’in şimdi Fransa Turu için özel bir serisini, SH-R321B’yi piyasaya sürüyor. SH-R321 modelini halihazırda aralarında John Degenkolb, Marcel Kittel, Michael Matthews, Vasily Kirienka, Simon Geschke, Matthias Brandle, Mark Renshaw, Simon Gerrans, Robert Gesink’in de olduğu 11 takımdan (Orica GreenEDGE, Giant-Alpecin, Team Sky, Team LottoNL, IAM, Cannondale-Garmin vb) 40 bisikletçi kullanıyorlar. Bu bisikletçiler Fransa Turu’nda mavi renkli SH-R321B’yi kullanacak isimler.

 Shimano SH-R321B

Shimano SH-R321B

Shimano yeni modelde bir taraftan markanın kendi mavi rengini kullanırken, tasarıma Fransa Turu’nun sarısını da katmış. Ayakkabının üstü “Teijin Avail 100 Ultra-fine” liflerden örülmüş. Bu ayakkabının bir çorap gibi ayağa oturmasını, gerilip sıkışabilmesini, bu esnada da dayanıklı ve hafif olmasını sağlıyor.

Ayakkabının burun kısmında da mavi ana renk üzerine sarı detaylar var. Buna ek olarak siyah hava Izgarası, siyah dil ve uzunluğu ayarlanabilir kayışlar görülüyor. Ayakkabının ana açma/kapama mekanizması, iki noktada sabitleme imkanı tanıyan toka.

 Shimano SH-R321B

Shimano SH-R321B

SH-R321B’nin gene mavi ve sarı renklerle de bezenmiş karbon tabanında asıl hedef esnemezlik ve hafiflik. Esnemezlik değeri olarak 12/12 verilmiş, ki bu pedala aktarılan kuvvetin ayakkabı tabanından kayıp olmaksızın geçmesi demek. Tabanın dış kısmı Shimano’nun pedaldan güç aktarım verimini arttıran Dynalast tasarımına sahip. Taban yapısı üç vidalı pedal kilitleri için 22mm’lik bir ayar genişliği sunuyor.
 Shimano SH-R321BShimano SH-R321B

Ayakkabının topuk kapağı topuğu arkadan korurken aynı zamanda bileğe doğru üstten kavrayarak sabit tutmak, kayması ve kalkmasını önlemek amacı güdülerek tasarlanmış.

SH-R321B’nin içi, topuk kısmı ve üstü Shimano’nun Custom-Fit özelliğine (ısı uygulaması ve vakum kullanılarak ayakkabının ayağın formunu alması) sahipler.

Haziran ayından itibaren piyasada olacak olan SH-R321B 489gram ağırlığında.

Shimano’dan Fransa Turu’na Özel Ayakkabı: SH-R321B
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top