Dağ Bisikleti Yarışları

Bitlis MTB Yarışları C2 ve S2

Bitlis’te 7 Mayıs’tan itibaren 4 gündür devam eden dağ bisikleti yarışları sona erdi. İlk yarış Perşembe günü Tatvan’ın Dalda Köyü’nde yemyeşil bir doğada C2 kategorisinde yapıldı. Sadece Elit kategorisi açılan yarış, yine yabancıların tercih ettiği bir etkinlik oldu. Dört yarışın peşpeşe olması ve özellikle hepsinin de puan vermesi nedeniyle olimpiyat hedefindeki sporcular için kısa zamanda çok puan alabilecekleri yarışlar oldular.

Bitlis Salcano MTB Etap Yarışı

Bitlis Salcano MTB Etap Yarışı

Bitlis Tatvan Salcano Dağ Bisikleti Yarışı C2

Dalda Köyünde oluşturulan 173m irtifa ve 3950m uzunluğundaki parkurda erkekler 8 tur atarak yarışı tamamladılar.

Bu sene en iyi yarışını koşan Bayram Eroğlu’nun 3. olduğu yarışta Lüksemburglu Christian Helmig (Kendisi bu sene Türkiye’deki hemen hemen tüm yarışlara katıldı) Macar rakibi Zsolt Juhasz’a 23 saniye gibi az bir zamanla geçilerek ikinci oldu.

Elit Kadınlar da Esra Kürkçü yarışmazken (olimpiyat hedefinde C2 kategorisinde tam puanı olduğundan) İranlı sporcu Faranak Parto Azar birinci oldu. Brisaspor’dan Cansu Türkmenoğlu ikinci olurken bir tur eksik olarak tamamlayan Ayşe Yeşilyurt üçüncü oldu.

Bitlis Salcano MTB Etap Yarışı, Esra Kürkçü

Bitlis Salcano MTB Etap Yarışı, Esra Kürkçü

3253H7

1. Gün: Bitlis Ahlat Etap Yarışı S2 Zamana Karşı

Ahlat’ta 3 gün süren yarışların ilki zamana karşı Ahlat Kalesi’nde gerçekleşti. 4 km’si çıkış 8 km’si iniş olan parkurda Elit Erkekler kategorisinde Türk sporcular kürsüde varlık gösteremezken en iyi sporcumuz 10. sırada Abdülkadir Kelleci oldu. Yunanlı sporcu Dimitrios Antoniadis 06:51:25’lik zamanıyla birinci olurken, Christian Helmig 07:02:04’lik zamanıyla ikinci, Macar sporcu Zoltan Vigh 07:08:81’lik zamanıyla 3. oldu.

Tatvan’daki S2 yarışına girmeyen Esra Kürkçü (Salcano Cappadocia) İranlı rakibinden 53 saniye daha iyi bir zaman yaparak birinci oldu. 2. Faranak Parto Azar 3. ise Brisaspor’dan Cansu Türkmenoğlu oldu.

Bitlis Salcano MTB Etap Yarışı, Christian Helmig

Bitlis Salcano MTB Etap Yarışı, Christian Helmig

2. Gün: Bitlis Ahlat Etap Yarışı S2 Cross Contry

Cumartesi günü yapılan Cross Country yarışı yine Ahlat Kalesinde kısa bir parkur da 11 tur üzerinden gerçekleşti. 01:38:15 zamanıyla Abdülkadir Kelleci’nin 4. olduğu yarışta sırasıyla Zsolt Juhasz, Christian Helmig, Lucian Logigan kürsü gördüler.

Kadınlarda Bu sefer İranlı Faranak Parto Azar’a geçilen Esra Kürkü rakibinin 4 dakika ardından 01:40:01 zamanıyla ikinci, Cansu Türkmenoğlu üçüncü oldu.

3. Gün: Bitlis Ahlat Etap Yarışı S2 Noktadan Noktaya

Kısa bir parkur da 3 tur (kadınlar 2 tur) attırılarak yapılan yarışta 12km’yi en iyi 1:25:38’lik zamanı ile Zsolt Juhasz birinci olurken, Dimitrios Antoniadis 2 saniye ardından ikinci, Christian Helmig ise 24 saniye ardından üçüncü oldu.

Kadınlarda Faranak Parto Azar iyi bir performansla 1:17:02 ile birinci tamamlarken Esra Kürkçü 1:18:38 ile ikinci, Cansu Türkmenoğlu 1:27:53 ile üçüncü olan sporcu oldu.

Genel Klasman

47 sporcunun yarıştığı 3 günün toplamın da en iyi sonucu Erkekler de Macar sporcu Zsolt Juhasz alırken Kadınlar da İranlı Faranak Parto Azar aldı. Abdülkadir Kelleci altıncı olarak tamamladığı yarışı 7 kadın sporcu arasında Esra Kürkçü ikinci oldu.

3253H6

Bitlis MTB Yarışları C2 ve S2
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top