Olimpik Türk

Rio Belediye Başkanı: Olimpiyat Utanç Vesilesi

Dün 2014 Futbol Dünya Kupası ve 2016 Olimpiyat Oyunları’nı düzenleyecek olan Rio de Janeiro’nun belediye başkanı Eduardo Paes, ESPN ile yaptığı ve Cuma günü yayınlanacak bir röportajda “Olimpiyat Brezilya için utanç vesilesidir” dedi. Röportajın tamamı yayınlandıktan sonra daha fazla ses getireceği aşikar.


Aşağıdaki fotoğrafta Londra 2012 oyunlarının kapanış töreninde olimpik bayrağı Londra belediye başkanı Boris Johnson’dan alırken görünen Paes ayrıca Brezilya’nın spor politikasını da eleştiriyor. Hükümet tarafından bir spor politikası geliştirilmesi gerektiğinin ve bu konudaki kalitesizliğin altını çiziyor, spor politikacılarının hayatları boyunca koltuğa yapıştıklarından dem vuruyor.

Ayrıca politikacıların tesislerin olimpiyat oyunları geçtikten sonra nasıl kullanılacağı konusunda bir stratejileri olmadığını da vurguluyor.
Haziran ayındaki Confederations Cup’taki protestoları da hatırlatarak FIFA’nın sadece stadlarla ilgilendiğini, gerisine boşverdiğini ifade ediyor.
Ekim 2012’de ikinci defa belediye başkanlığına seçilen Paes’in söylediği olumlu tek şey, olimpiyat sayesinde şehrin altyapısında iyileşme olacağı.
ESPN özet videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top