Olimpik Türk

Burcu Ayhan – Yüksek Atlama

Biz hic daha once yuksek atlama finalinde yaristik mi bilmiyorum. Burcu Ayhan benim bildigim boylesi bir yarismada bu dalda finale kalan ilk sporcumuz. Dolayisiyla ortada yadsinamaz bir basari var.

Uzucu olan tek sey, siralama turlarinda 1.93m atlayip, finalde 1.89’da takilmasi oldu. 1.89m’zi 3. hakkinda gectikten sonra 1.93’te elendi Burcu. Dizinde sorun mu vardi, tam bilmiyorum, bir atlayisinda dizligi dustu, atlayisi yarida birakip tekrar denedi. Her halukarda candan tebrikler!

2 Comments

2 Comments

  1. ayşegül baklacı

    14 Ağustos 2012 at 07:33

    Burcu genellikle 1.80 ve başı yüksekliklerde yarışmaya başlayan bir atlet. Seçme yarışmasında 1.75 ile başladı, 1.80'den sonraki yüksekliği pas geçip 1.90'a direk girdi ve 1.90'da ki ilk hakkında hata yapmıştı. Finalde ise 1.89 olan yarışma başlangıç yüksekliği Burcu için biraz yüksek bir başlangıç tabi buna birde Final Stressi ve heyecanı da eklenince istediği gibi bir başlangıç olamadı.1.89da ilk hakkında başarılı olsa idi 1.93'ü de başarabilirdi ama bir Yüksekçi için bir yüksekliği son hakkında geçmek sonraki yükseklik için çok önemli bir stress kaynağıdır. Burcu öncelikle heyecanını yenmeyi başarıp sakin kalabilseydi seçmede ki derecesini çok rahatlıkla tekrarlayabilirdi. Yüksek Atlamada daha önce 2 sporcumuz Olimpiyatlarda ülkemizi temsi etmiş ama bir atlama branşında final yarışan ilk sporcumuz Burcu oldu. Bu nedenle candan tebrikler Burcu'ya.2016'nın umutlarından biri de Burcu…

  2. Cüneyt Kazokoğlu

    14 Ağustos 2012 at 11:11

    Profesyonel ve rekortmen atletlerin de bu blogu okudugunu gormek ne guzel! Tesekkur ederim yorumunuz icin. Evet, yuksek atlamada finalde bir Turk sporcunun yarismis olmasi bu oyunlarin bizim icim "ilk"lerinden biriydi, dolayisiyla Rio'da da seyretmeyi can-i gonulden istiyoruz Burcu'yu. Daha 22 yasinda, rahatlikla performansini arttiracagina ben de inaniyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top