Pekin’de artık yarışa bir şey kalmadı. Dolayısıyla bizde de heyecan giderek artıyor. Son olarak sayfamızda yarış programı ve seyretme olanaklarını belirttiğimiz haberimizde de yazdığı gibi hava oldukça yağışlı. Meteoroloji öngörüleri de Cuma ve Cumartesi günlerini kısmen fırtına derecesinde yağmurlu gösteriyorlar.

Sporcularımız da bugün başlayan yağmur neticesinde parkurun ağırlaştığını belirtmişler. 50 sporcunun yarışacağı yarışta çıkış numaraları bugün alınmış. Bilal 37 numara ile 4. box’tan çıkış alacak. Erkeklerin yarışı 8 tur üzerinden düzenlenecek ve %80 uygulaması var. Bu bağlantıdan parkur hakkındaki detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bilal inişte

Bilal inişte

20 Ağustos

Yarışın yapılacağı Cumartesi’ye yaklaştıkça bizde de heyecan artıyor. Sizlere Bilal ve Yunus ile daha önce yaptığımız röportajda sporcularımızın Pekin’de de belli bir antrenman planına sadık kalarak çalışacaklarını aktarmıştık. Bu plan dahilinde Bilal ve Yunus dünkü 3 saat süren antrenmanlarını yarış parkuruna doğru giden otoban üzerinde yaptılar. Şehir merkezine girmeyi yolu kaybetme olasılığı ile fazla İngilizce bilen insan olmaması nedeniyle tercih etmemişler.

Fotoğraf Albümü

Aşağıdaki fotoğraflarda Yunus’un kamerasından Bilal’i yol antrenmanında görebilirsiniz. Bunun yanında bugüne kadar sporcularımızın Pekin’deki diğer fotoğrafları merak ediyorsanız FOTOGRAF ALBÜMÜmüzü hatırlatalım.

Yolda antrenman

Yolda antrenman

 Bilal ve Yunus Absalon'la

Bilal ve Yunus Absalon’la

19 Ağustos

Pekin Olimpiyat Köyü’nden haberler gelmeye devam ediyor. Bir önceki haberi okumayanlara bu sayfanın devamına, 18 Ağustos başlığı altına bakmalarını tavsiye edelim.

Dünden beri en büyük yenilik Yunus ve Bilal’in asıl olimpik parkurdaki ilk antrenmanı yapmış olmaları. Kendileri için ayrılmış olan özel odaya yerleştikten sonra doğrudan parkura yönelen Bilal ve Yunus’un parkurdaki antrenman ve diğer fotoğraflarını sizler için hazırladığımız FOTOGRAF ALBÜMÜnde görebilirsiniz.

Yunus’un sözleri ile ifade etmek gerekirse 2004 Atina olimpiyatlarının parkuru bu parkurun yanında „çerez kalıyor“: „Bu yarışta hiç beklenmedik sürpriz bir sporcunun da derece yapma şansı oldukça yüksek görünüyor.Yarış sırasında sorun yaşama olasılığı çok fazla. Özellikle lastik patlatma fazla olacağa benziyor. Bazı bölümlerde uçları sivri kayalar bulunuyor. Zemin belli bölümlerde kayalık, belli bölümlerde çakıl ve toprak olarak değişken bir vaziyette. Oldukça yüksek nabızlara ulaşıldığı için iniş kısımlarında 3 ya da 4. turdan sonra bir çok sporcunun buralarda ciddi problem yaşaması kaçınılmaz olacağa benziyor.“

Bugün 3 saatlik bir yol antrenmanı yapacak ve yarin tekrar parkura çıkacak olan sporcularımızdan haberler biz de size düzenli olarak aktarmaya çalışacağız.

 Bilal

Bilal

Yunus

Yunus

1684H7

1684H8

1684H9

1684H10

1684H11

18 Ağustos

Hepimizin bildiği gibi olimpiyatları bu yıl Türkiye açısından farklı kılan etkenlerden biri de 32 yıl sonra ilk defa bisiklet dalında bir sporcumuzun yarışacak olması. Doğal olarak biz de bu konuyu mümkün olduğunca gündemde tutup haberlerin arasını açmamaya çalışıyoruz. Sayfamızda yayınladığımız (ve daha sonra Taraf gazetesinde de yayınlanan) Bilal Akgül ve Yunus Yetkin ile yapılmış söyleşiyi okumayanlar varsa tekrar hatırlatalım.

Şimdi gelelim yeni haberlere:

Yunus ve Bilal 14 Ağustos’ta Pekin’e uçup olimpiyat köyüne yerleştiler. Ayaklarının tozuyla 16 Ağustos’ta olimpiyat köyünde, daha doğrusu şehri demeli, biraz pedal çevirdiler. Lafı fazla uzatmadan Yunus’a bırakalım:

“Buradaki atmosfer inanılmaz, Pekin’de herkes olimpiyata odaklanmış durumda. Çin halkı ve buradaki görevliler sporculara karşı çok yardımsever davranıyorlar. Olimpiyat köyünün etrafında çok ciddi güvenlik önlemleri alınmış. Sürekli helikopterle havadan ve yerden takip altında tutuluyor. Köyün içinde her şey a’dan z’ye kadar en ince detayına kadar düşünülmüş, sporcuların rahat etmesi için hiç bir masraftan kaçınılmamış. Bize karşı yoğun bir ilgi var. Herkes sürekli fotoğraf çektirmek istiyor. Bugünkü antrenmanımızı yine Pekin sokaklarında oldukça eğlenceli bir şekilde yaptık. Halkın ilgisi yine oldukça fazla bize karşı. Galiba bizden başka olimpiyat köyünün dışında antrenman yapan yok. Hava öyle söylendiği gibi aşırı sıcak ya da çok kirli değil. Yemek olarak da herhangi bir sorunumuz yok. 24 saat açık restaurantda herkesin damak tadına uygun yemekler mevcut.”

Olimpik Yarışa 2 Gün Kaldı
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Olimpiyata Gidemiyoruz, Niye? – Dağ Bisikleti Türkiye

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Durma bisiklete bin!

Arşiv

2001 - 2016 @ Tüm hakları saklıdır.

To Top